Aktualności

więcej wody

Celem jest zmiana nawyków żywieniowych. Przy okazji można schudnąć. W Szczyglicach i Kobylanach rozpoczął się cykl warsztatów ABC Zdrowego Seniora. Zajęcia odbywać się będą w kolejne środy, do 13.marca.

Brałam udział w poprzedniej edycji. Tyle dobrego z niej wyniosłam, że postanowiłam chodzić znów – opowiada pani Stanisława z Bolechowic. – Nauczyłam się robić pasty: słonecznikową, z soczewicy, z kalafiora. Coś pysznego! Jemy je teraz wszyscy w domu.  Mój mąż, córka z mężem, ich trójka dzieci. Wnuczki były bardzo zainteresowane przepisami, które przyniosłam. Liczę na kolejne.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Woźniak,  która od 25 lat zajmuje  się kursami zdrowego odżywiania. Zaczynam zawsze od wody. Woda to podstawa.  Najlepszy początek dnia to wypicie szklanki wody z cytryną – przekonuje pani Katarzyna.

Każde spotkanie otwiera przygotowanie wody innego koloru. Na pierwszym jest to woda z cytryną, na drugim złota woda (jej skład to kurkuma, cytryna, pieprz czarny, oliwa albo olej kokosowy), na następnym woda pomarańczowa ( marchewka i pomarańcze), na kolejnym woda zielona (limonka i mięta), a na ostatnim woda różowa (buraczki i cytryna).
Podczas spotkań zawsze przygotowuje się też coś do jedzenia, od śniadania przez danie obiadowe po deser. Na słodko,  z tym, że słodkie wcale nie oznacza cukier – zastrzega pani Katarzyna.

Na pierwsze zajęcia w Szczyglicach zapisało się 10 osób, przyszło 20, w tym dwóch panów. W Kobylanach obecność deklarowało 13 pań, przyszło 20. Wszyscy musieli się zważyć. Następna kontrola wagi będzie na koniec warsztatów.

Schudła pani po poprzednich? – pytam panią Stanisławę. – Niestety nie. Jak się ma 67 lat, to trudno schudnąć. Ale nauczyłam się pić rano wodę z miodem. Zawsze zalewam sobie na noc. Dobrze się po tym czuję.

Na najbliższych zajęciach, 20.lutego,  których tematem jest zdrowe śniadanie  zadaniem będzie przygotowanie surówki piękności Heleny Rubinstein.
Żeby dobrze wyglądać, trzeba używać dobrych kosmetyków, ale także dobrze się odżywiać, od tego zależy wygląd naszych włosów, paznokci, skóry. Tak mówiła Helena Rubinstein, założycielka słynnej firmy kosmetycznej  – opowiada pani Katarzyna.