Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2017 Z UDZIAŁEM GIMNAZJALISTÓW Z ZABIERZOWA

Na godzinę przed zachodem słońca w niedzielę  1 października Istoty Cienia opuściły magiczne portale, aby opanować królewskie miasto Kraków. Trzy pięcioosobowe grupy z klas gimnazjalnych z Zabierzowa podjęły próbę oswojenia stworów mówiących w pięciu językach obcych. Udało im się pokonać „Leszego – Grubokorego”, czyli zielonego twardziela, który opanował Instytut Austriacki, atakującego znienacka kijem oraz „Żmija” wijącego się w korytarzach Instytutu Goethego. Język niemiecki nie stanowił dla uczniów żadnego problemu! Młodzież wykazała się także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, oswajając  „Banshee” i „Łaziennika” na planecie Uran w British Council. Istoty Cienia opanowały również instytuty języków: hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Wszystkie wymienione wyżej stwory czekały na uczestników gry miejskiej pn. „Strach się bać”, zorganizowanej w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych 2017. Każdego roku pod koniec września w całej Europie mają miejsce liczne wydarzenia promujące naukę języków obcych. Oczywiście Kraków zawsze włącza się w te obchody, co nie dziwi nikogo, biorąc pod uwagę mnogość szkół i instytutów językowych znajdujących się w obrębie miasta. Tegoroczny program był bardzo ciekawy i atrakcyjny. Młodzież wróciła z nowymi doświadczeniami językowymi i głowami pełnymi wrażeń.

 

Udział w grze był nagrodą dla uczniów biorących udział w projekcie „GimZa Club  – zajęcia teatralno-multimedialne w języku angielskim”  realizowanym w Gimnazjum im. J. Matejki od września 2016 roku w ramach programu English Teaching. Program ten został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. Głównym założeniem programu jest wspieranie działań na rzecz promocji nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi.

 

Koordynator Projektu

Renata Pędrys

Link do obejrzenia zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/mPzb81M2hEQYKKT43