Aktualności

Gminne Zawody sportowo-pożarnicze

Tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze gminy Zabierzów odbyły się 17 czerwca na stadionie w Zelkowie. Gospodarzem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna z Bolechowic. Wystartowało łącznie 16 zespołów – 12 seniorskich i 4 młodzieżowe.Strażacy startowali w dwóch konkurencjach – sztafeta oraz bojówka. Tor przeszkód przygotowali druhowie z Bolechowic i Karniowic. Drużyny rywalizowały w parach wg losowania numerów startowych na odprawie technicznej. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Jacek Linca, a sędziami technicznymi byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z JRG3 w Krakowie. Dowódcą zawodów był Komendant Gminnej OSP Przemysław Sitarski a zawody nadzorował prezes gminnej OSP Marcin Cieślak.

W rywalizacji seniorskich drużyn męskich zwyciężyła OSP Radwanowice, kolejne miejsca na podium zajęły OSP Nielepice i Kobylany. Wśród kobiet zwyciężyła drużyna z OSP Więckowice, drugie miejsce zajęły druhny z OSP Ujazd a 3. miejsce OSP Kobylany.

Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych wśród chłopców zwyciężyła OSP Radwanowice a wśród dziewcząt OSP Kobylany.

Jednostki OSP, które wzięły udział w zawodach: Więckowice, Radwanowice, Rudawa, Nielepice, Ujazd, Karniowice, Kobylany, Brzezie, Bolechowice.

Nagrody zwycięzcom wręczał sekretarz powiatowego zarządu OSP druh Stanisław Macałka. Imprezę prowadził Marcin Kruk.