Aktualności

Nasza nowa strona internetowa

Technologia mknie do przodu, coraz więcej aspektów codziennego życia przenosi się do Internetu. Tam poszukujemy informacji, dokonujemy zakupów i rezerwacji, komunikujemy się i wymieniamy opiniami. Obecnie, gdy coraz więcej potencjalnych czytelników rozpoczyna poszukiwanie artykułów w sieci, posiadanie strony www jest absolutną koniecznością (w myśl zasady “jeżeli czegoś nie ma w internecie, to tego nie ma”). Pozwala na znaczne poszerzenie pola działania, zmienia horyzonty, umacnia kontakty z dotychczasowymi czytelnikami jak i zdobywanie nowych. Mając na uwadze te aspekty redakcja gazety „Znad Rudawy” postanowiła iść z duchem czasu i uruchamia od marca 2015 roku nową profesjonalną stronę internetową: znadrudawy.com.

Nasza nowa strona internetowa pozwoli poszerzy

krąg czytelników. Dzięki temu mamy nadzieję docierać również poza granicę gminy i kraju. Ułatwi dotarcie do ludzi młodych szczególnie, że uruchomiony zostaje Facebook i Funpage gazety. W ten sposób mamy zamiar zachęcać czytelników do kontaktów z gazetą i dawać możliwość umieszczania swoich artykułów i zdjęć, wymiany swoich opinii i wrażeń.

Najważniejsze będą aktualne informacje o naszej gminie i bieżących wydarzeniach. Będziemy uruchamiać nowe projekty , których celem jest aktywizacja różnych środowisk i ich integracja. Takim projektem ma być zorganizowanie rozgrywek w zechcyka i cymbergaja. Dla dziewcząt planujemy turniej gry „ w klasy” i „w gumę”. Mamy zamiar namówić do wspólnej zabawy „starszych”, którzy pamiętają zabawę i „młodych”, dla których będzie to nowość. Obok aktualnych numerów gazety „Znad Rudawy” i „Dodatku Znad Rudawy” będziemy mogli wyszukać archiwalne numery. Zarchiwizowane numery gazety sięgają 2006 roku. Na stronie będzie również miejsce na galerię zdjęć, w której umieszczane będą wszystkie zdjęcia, szczególnie te, które nie zmieściły się w bieżących wydaniach gazety. Nowa strona internetowa pozwoli nam bardziej promować reklamodawców poprzez umieszczanie ich na stronie w zakładce: reklama. Będą wyświetlani przez cały okres wydania gazety, tym samym wydłuży się okres reklamowania i poszerzy krąg odbiorców. Wspólnym wysiłkiem redakcji i Czytelników może powstanie Encyklopedia Gminy Zabierzów, która ma utrwalić najważniejsze informacje o gminie, tej odchodzącej już do lamusa i tej współczesnej.. Bardzo liczymy na aktywność Państwa w tej sprawie. Zarówno na naszej stronie jak również w gazecie przedstawimy regulaminy turniejów oraz wyjaśnimy pojęcie : zechcyk i cymbergaj. Będzie też trochę historii gazety i informacji o ludziach , którzy ją tworzą.

Tym samym mamy nadzieję, że nowa strona internetowa znadrudawy.com będzie naszą wizytówką i będziemy mogli docierać z naszą gazetą do wszystkich zapracowanych i zabieganych mieszkańców gminy Zabierzów. Przybliżymy naszym Czytelnikom sukcesy i porażki naszej „Małej Ojczyzny” i tym samym postanowimy dać poczucie wspólnoty i współdecydowania o jej losie.