O nas

 

 

Co powinieneś wiedzieć o gazecie ZNAD RUDAWY

 

Jesteśmy jedną z pierwszych gazet samorządowych a nasze początki sięgają roku 1996. Powstaje gazeta “Nad Rudawą”, która w następnym roku zmienia nazwę i staje się  “Znad Rudawy”. Początkowo nieregularnie, w miarę upływu lat zostaliśmy miesięcznikiem. Wydawcą był dom kultury, przekształcony w Samorządowe Centrum Kultury i Promocji, jej naczelnym redaktorem był każdorazowo dyrektor tej jednostki aż do roku 2008, kiedy to funkcję redaktora naczelnego powierzono Witoldowi Ślusarskiemu.

Gazeta jest organem prasowym utrzymującym się z dotacji gminy i zyskowi z reklam. Jest pismem promującym osiągnięcia mieszkańców i promującym młode talenty gminy. Docieramy do wszystkich sołectw w gminie, a także do gmin sąsiednich. Dzięki społecznym sympatykom, którzy odzyskują gazetę po jej przeczytaniu od polskich Czytelników i przesyłają egzemplarze pocztą lub drogą lotniczą, jesteśmy czytani m.in. w Stanach Zjednoczonych, Danii, Szwecji, Norwegii i na wyspach Brytyjskich. Skutecznie konkurujemy z dziennikami regionalnymi. Ukazujemy się zawsze w okolicach ostatniego dnia miesiąca, z małymi wyjątkami wówczas, kiedy to na owe dni przypadają jakieś święta. Z naszych obliczeń wynika, że jeden numer gazety czyta średnio ponad 15 tysięcy osób.

Współpracujemy z wieloma znanymi dziennikarzami, jak choćby: Leszek Mazan, Andrzej Knapik, Grzegorz Chmielewski, Antoni Mleczko, korzystamy z wiedzy wybitnych naukowców – mieszkańców naszej gminy. Chcemy być pismem nie tylko informacyjno-kulturalnym ale planujemy też organizację i przeprowadzenie rozmaitych konkursów integrujących gminną społeczność. Piszemy o tym wszystkim z okazji uruchomienia naszej nowej, niezależnej strony internetowej, która ma być także wymianą myśli z Czytelnikami. Gmina, która uchodzi za jedną z najlepszych w kraju musi nadążać za wymogami cywilizacji, nie zapominając o tym, co już ją wzbogaciło i nadal wzbogaca intelektualnie i artystycznie.