Aktualności

Pasjonująca przygoda Bilbo Bagginsa w Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce

 

Pasjonująca przygoda Bilbo Bagginsa obiegła już cały świat. Dotarła również do Stacji Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce, gdzie 13 kwietnia 2018 r. odbyła się I Edycja Gminnego Konkursu Sztukmistrzowie, pod hasłem Szkolne Śródziemie. Konkurs objęty został honorowym patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Oświaty w Rząsce „Na6+”. Hobbit, który wiódł spokojne życie w swojej norce ponownie został wystawiony przez los by razem z Gandalfem oraz krasnoludami wyruszyć w podróż w celu uzyskania skarbów. Razem z nimi wyruszyli uczniowie szkół podstawowych z Balic, Bolechowic, Brzezia, Nielepic, Rudawy, Zabierzowa i Rząski, którzy wraz z bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” pokonali zadania, w których ułożyli menu hobbita, odbyli orli lot, rozszyfrowali tajemnicę magicznych beczek oraz rozplątali pajęczą sieć.

Najlepszymi z najlepszych okazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie: Nina Nowecka, Natalia Szklarczyk, Jagoda Wojtaszek.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte z Nielepic: Maksymilian Skoczeń, Jagoda Niemiec, Mikołaj Niemiec
Drugie miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny z Balic, reprezentowany przez: Emilię Kofin, Martynę Niedziółkę i Rafała Niedziółkę.
Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brzeziu: Szymon Mroczek, Kajetan Korpak, Hubert Kozera.

Wyróżnienia otrzymały drużyny ze Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Bolechowicach, ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie i ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce.

Tego dnia Bilbo odbył długą drogę i przeżył wiele przygód, które rozradowały go bardzo.
Do zobaczenia za rok…