Aktualności

Święto “Trzech Króli” w gminie Zabierzów

Niezwykle barwnie i ciekawie obchodzono Święto Trzech Króli w gminie Zabierzów.

Po raz pierwszy w Rudawie przeszedł w pięknej zimowej scenerii Orszak Trzech Króli. Bardzo dużo osób starszych, młodszych oraz dzieci zaprezentowało się w pięknych i dopracowanych strojach. Na czele orszaku jechali jeźdźcy na koniach z rudawskiej stadniny. Następnie mieszkańcy przemaszerowali z pod boiska pod kościół, gdzie odbywały się główne obchody.  W obchodach udział wziął Klub Seniora z Rudawy “Sami Swoi”. Pięknie przebrani śpiewali kolędy i pastorałki, za co zostali nagrodzeni. Wszystko to na chwałę małemu Jezuskowi. W tę rolę życia wcielił się mały Piotuś.

 

W tym samym czasie odbywały się obchody Trzech Króli w Więckowicach, gdzie po raz trzeci mieszkańcy zorganizowali Orszak rozpoczynający się msza świętą w kaplicy w DPS Więckowice. Następnie sformowany orszak przemaszerował pod remizę strażacką, gdzie obyło się przedstawienie jasełkowe.Przemarszowi towarzyszyła piękna Gwiazda Betlejemska wraz z specjalnymi Gośćmi tej Uroczystości którymi byli Teatr Po Latach z Centrum Kultury z Świątnik Górnych.

więcej:

https://www.zabierzow.org.pl/2019/01/08/iii-orszak-trzech-kroli-w-wieckowicach/

 

W Zabierzowie odbywa się jeden z najstarszych orszaków Trzech Króli w całej Małopolsce. Organizowany jest po raz siódmy przez Klub Seniora „Złota Jesień”. W tym roku oprawa uroczystości była niezwykle okazała.

Również w Kobylanach uroczyście obchodzono Święto Trzech Króli. Po uroczystości w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża barwny orszak przemaszerował pod remizę strażacka, gdzie mieszkańcy wspólnie kolędowali.

Ciekawie obchodzono Święto Trzech Króli w Kleszczowie. W świetlicy grono zapalonych Kleszczowian przygotowało ciekawa, niezmiennie aktualną inscenizację „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa.    W pięknej oprawie scenicznej z profesjonalną obsługą „światło- dźwięk” swój kunszt aktorski zaprezentowali między innymi: Piotr Mikrut, Izabella Budek, Róża Rudek, Zosia Hołubowska, która była pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia, oraz wielu innych wspaniałych aktorów. Przedstawienie uświetniła obecność wójt gminy Zabierzów Elżbiety Burtan, która bardzo serdecznie podziękowała za zaproszenie i piękne przedstawienie.

tekst:B.Baran

zdjęcia: B. Baran, Rafał Jakubek