Aktualności

„Złote Gody” 2017 w Zabierzowie

Tradycja obchodów „Złotych Godów” w naszej gminie trwa od wielu lat. Więc i w tym roku Urząd Stanu Cywilnego w osobie Krystyny Jędrzejowskiej zorganizował uroczyste wręczenie medali „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość rozpoczęła się 6 grudnia mszą św. odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie, koncelebrowaną przez księdza dziekana Stanisława Kozieła, ks. Krzysztofa Burdaka, ks. Andrzeja Badurę, ks. Wojciecha Szeląga. Podczas uroczystości księża obdarowali Jubilatów pamiątkowymi dyplomami i czerwonymi różami, które wręczała Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Po mszy św. nastąpiła część oficjalna uroczystości wręczania odznaczeń w restauracji VaBank w Zabierzowie. Życzenia i gratulacje Jubilatom złożyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyna Jędrzejowska i Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Z ciepłymi słowami uznania i życzeniami do obecnych zwrócił się również Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów Andrzej Krawczyk. W imieniu Jubilatów głos zabrał Pan Piotr Kołodziejczyk, który wraz z żoną obchodził 65 lecie pożycia małżeńskiego. Podziękował Wójt Gminy Zabierzów Elżbiecie Burtan za tak wspaniałą uroczystość i troskę o seniorów, wspominał trud powojennych czasów i życzył Jubilatom dużo zdrowia i pomyślności. Po dokonaniu dekoracji, podczas której Jubilaci otrzymali kwiaty i drobne upominki rozpoczął się występ grupy wokalno – teatralnej „ Contra” z SCKiPGZ w Zabierzowie pod kierownictwem Anna Dijuk-Bujok.

Jubilaci, którzy w 2017 roku zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za Długoletnie pożycie małżeńskie”:

50 – LECIE

 

Dostojni Jubilaci obecni na uroczystości:

 1. Halina i Włodzimierz Baściukowie
 2. Maria i Piotr Ciporowie
 3. Jadwiga i Stefan Czajkowie
 4. Elżbieta i Jerzy Czepcowie
 5. Stanisława i Krzysztof Drabowie
 6. Elżbieta i Janusz Hylińscy
 7. Leokadia i Aleksander Kopryniowie
 8. Janina i Wiktor Leśniakowie
 9. Alicja i Andrzej Mazurowie
 10. Hanka i Tadeusz Miśtakowie
 11. Krystyna i Henryk Olikowie
 12. Stanisław i Andrzej Osuchowscy
 13. Honorata i Józef Setkowiczowie
 14. Stanisława i Józef Starowiczowie
 15. Janina i Kazimierz Szumcowie
 16. Krystyna i Stanisław Wierzbiccy
 17. Maria i Władysław Zwolińscy
 18. Stanisława i Tadeusz Marcińcowie

 

65 – LECIE

Maria i Piotr Kołodziejczykowie

60 – LECIE

Wanda i Bogdan Jackowscy