Aktualności

złoto naszej łuczniczki

Zawodniczka ULKS GROT Zabierzów Karina Lipiarska-Pałka pierwsza w Halowych Mistrzostwach Małopolski.  Zawody rozegrano w niedzielę 17.lutego w Hali Sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzień wcześniej łuczniczka, olimpijka z Rio de Janeiro obchodziła 32. urodziny.

W finale Karina zmierzyła się z Agatą Bulwą, olimpijką z Sydney, reprezentantką gospodarza Mistrzostw, klubu Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i wygrała 6:4.

Lipiarska-Piłka w 2009 została Mistrzynią Polski. Jej największym sportowym sukcesem jest czwarte miejsce Mistrzostw Świata w koreańskim Ulsanie w 2009. W walce o finał przegrała wtedy z  Koeranką Kwak Ye-ji, a w meczu o trzecie miejsce uległa Natalii Sanchez z Kolumbii.

W kategorii juniorek młodszych w Halowych Mistrzostwach Małopolski na 4.miejscu znalazła się Aleksandra Berbeć, a na 8. Zuzanna Kościelniak. Obie trenują w zabierzowskim GROCIE.